МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ПРО УСУНЕННЯ СУПЕРЕЧНОСТЕЙ У СФЕРІ ЛІЦЕНЗУВАННЯ
ЗЕМЛЕОЦІНОЧНИХ РОБІТ

 

17 травня 2015 року

 

14 травня 2015 року народним депутатом України Вознюком Юрієм Володимировичем (VIII скликання) в порядку законодавчої ініціативи зареєстровано у Верховній Раді України за №2842 проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення суперечностей у сфері ліцензування.

 

 

Voznyuk-Yuriy-Volodymyrovych

Народний депутат України Вознюк Юрій Володимирович

 

 

Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України «Про оцінку земель» та до Земельного кодексу України з метою усунення суперечностей із Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності», з метою покращення доступу до ринку оціночних послуг.

 

Зокрема, пропонується законодавче закріплення суб’єктів оціночної діяльності, якими є:

 

  • юридичні особи – суб'єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають у своєму складі оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок;

 

  • фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які отримали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

 

Зміни до Земельного кодексу України передбачають, що ціна земельної ділянки визначається за експертною грошовою оцінкою, що проводиться організаціями, які відповідають вимогам Закону України «Про оцінку земель», на замовлення органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування. Ціна земельної ділянки площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд визначається за нормативною грошовою оцінкою, вказаною в технічній документації. Фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки здійснюється за рахунок внесеного покупцем авансу, що не може бути більшим ніж 20 відсотків вартості земельної ділянки, визначеної за нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки.

 

Також даним проектом Закону знімається правова колізія між Законом України від 11.12.2003 №1378-IV «Про оцінку земель» та Законом України від 22.05.2003 №858-IV «Про землеустрій», оскільки, внаслідок набрання чинності Законом України від 02.03.2015 №222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності», перший вимагає реєструвати юридичних осіб – суб’єктів господарювання як суб’єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників, а другий – виключає таку можливість.

 

Крім того, внесеними змінами до Земельного кодексу України запроваджено незрозумілий документ під назвою «дозвіл», що суперечить основним принципам державної політики у сфері господарської діяльності.

 

Враховуючи вищевикладене, пропонується усунути суперечності між окремими законодавчими актами шляхом внесення до них відповідних змін.

 

 

readmore