![]() |
![]() |
![]() |
ТЕМПИ ІНФЛЯЦІЇ В ДЕЯКИХ ЕКОНОМІКАХ СВІТУ
08 лютого 2015 року
Питання про те, як інфляція впливає на інвестиції, мабуть, є найважливішим при поточних умовах в Україні (та й в країнах пострадянського простору в цілому). В умовах відносно високого рівня інфляції інвестиції, які – здавалося б – приносять гарний прибуток, в реальності просто зберігають купівельну спроможність грошей, в кращому випадку.
Разом з тим, наприклад, в моделі оцінки вартості капітальних активів (Capital Asset Pricing Model – CAPM), через відсутність даних по преміях за ризик інвестування в цінні папери та величинах індексу бета, при оцінці бізнесу українських підприємств оцінювачі беруть такі дані з іноземних джерел, в основному з американських (зокрема Merrill Lynch, Barra, Value Line, Bloomberg та інших).
Зрозуміло, що ведення бізнесу в США і в умовах України відрізняється суттєво і велику роль при цьому, крім всього іншого, відіграє також інфляція. Через це механічне посилання на американські джерела при використанні САРМ є неадекватним українським реаліям.
В підтвердження цьому пропонуємо ознайомитись з темпами інфляції в розвинутих економіках світу, в країнах пострадянського простору і в Україні. Просте порівняння цих темпів наочно показує, що «гусь свинье не аналог».
1. Інфляція в США (для збільшення натисніть на картинку)
2. Інфляція в Європі (для збільшення натисніть на картинку)
3. Інфляція в Китаї (для збільшення натисніть на картинку)
4. Інфляція в Великобританії (для збільшення натисніть на картинку)
5. Інфляція в Швейцарії (для збільшення натисніть на картинку)
6. Інфляція в Росії (для збільшення натисніть на картинку)
7. Інфляція в Білорусії (для збільшення натисніть на картинку)
8. Інфляція в Україні (для збільшення натисніть на картинку)
9. Інфляція в Казахстані (для збільшення натисніть на картинку)
|