МЕНЮ
АФО БАЗА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
Трансфертне ціноутворення
PDF Друк e-mail

«Асоціація Фахівців Оцінки»
Трансфертне ціноутворення

У 2013 році в Україні зроблено перші кроки у напрямку запровадження системи державного регулювання в сфері трансфертного ціноутворення. Так з 01.09.2013 року набув чинності Закон України від 04.07.2013 року за №408-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення».

Оскільки головним рекомендаційно-методичним міжнародним документом в галузі податкового регулювання трансфертного ціноутворення є Настанови ОЕСР щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб, саме основні норми даного документу імплементовано вищезазначеним Законом в статтю 39 Податкового кодексу України.

 

trans-0-0


Настанови ОЕСР щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб надають рекомендації щодо застосування принципу «витягнутої руки», який є міжнародним консенсусом щодо трансферного ціноутворення, тобто щодо оцінювання з метою оподаткування міжнародних операцій між асоційованими підприємствами. У світовій економіці, в якій транснаціональні компанії (ТНК) відіграють помітну роль, трансфертне ціноутворення є надзвичайно важливим питанням для податкових служб та платників податків. Уряди потребують впевненості в тому, що прибутки, які підлягають оподаткуванню, штучно не виводяться з їхніх юрисдикцій та бази оподаткування ТНК, що підлягають звітуванню у їхніх відповідних країнах, відображають здійснювану в них економічну діяльність. Для платників податків є надзвичайно важливим обмежити ризики економічного подвійного оподаткування, яке може мати місце у результаті розбіжностей між двома країнами щодо визначення за принципом «витягнутої руки» компенсацій у міжнародних операціях з асоційованими підприємствами.

Тримаючи руку на пульсі подій Всеукраїнська громадська організація «Асоціація Фахівців Оцінки» пропонує Вашій увазі абсолютно новий для ринку України продукт – електронну базу даних «АФО база» (AFO-Base), яка містить інформацію про ціни реальних договорів, укладених та виконаних українськими підприємствами з резидентами і нерезидентами.

Інформація про укладені та реалізовані платниками податків договори про продаж товарів (робіт, послуг) може бути використана виробничими та торговельними компаніями, аудиторами, консультантами, оцінювачами, фінансовими та економічними аналітиками, а також податківцями, для визначення ринкового діапазону цін товарів (робіт, послуг) та при використанні методу порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу) трансфертного ціноутворення.

Цінність та унікальність бази даних «АФО база» (AFO-Base) полягає в тому, що вона дозволяє вибирати зіставні операції, які здійснювалися в однакових комерційних та/або фінансових умовах з контрольованою операцією.

 

trans-1-1
trans-1-2
trans-1-3
База даних
«AFO-Base»
Призначення бази даних
«AFO-Base»
Посібник користувача
бази даних «AFO-Base»
     
trans-2-1
trans-2-2
trans-2-3
Тематичний
«Вісник Асоціації»
Настанови ОЕСР
щодо трансфертного
ціноутворення
Узагальнююча
податкова консультаціяtrans-3-1 trans-3-2 trans-3-3
Податковий
кодекс України
Податкове
законодавство
України
Законодавство
щодо трансферного
ціноутворенняПовернутися на початок