МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ПО РЕЗУЛЬТАТАМ ЖОВТНЯ В УКРАЇНІ ЗАФІКСОВАНА ДЕФЛЯЦІЯ

 

09 листопада 2015 року

 

У жовтні 2015 року Державний комітет статистики України зафіксував дефляцію на рівні 1,3%, після інфляції 2,3% у вересні. При цьому, з початку року інфляція в Україні становить 39,5%. Дані наводяться без урахування тимчасово окупованого Криму і частини Донбасу.

 

 

inflation_700x377

 

 

Як наголошується у повідомленні Державного комітету статистики України, суттєвим фактором, що вплинув на показник інфляції у жовтні, було сезонне зниження цін на газ, що використовується для індивідуального опалення або комплексного споживання.

 

«У цілому за рахунок цього фактору природний газ подешевшав на 32,6%. У той же час на 49,1% підвищилися тарифи на опалення. Загалом це призвело до зниження цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 13,8%», – йдеться у повідомленні.

 

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше (на 8,3–5,1%) подорожчали яйця, цукор, овочі, сало. На 3,5-0,9% зросли ціни на молоко та молочні продукти, масло, продукти переробки зернових, фрукти, м’ясо птиці.

 

Водночас на 3,6-0,4% знизилися ціни на свинину, соняшникову олію, рибу та продукти з риби, рис, макаронні вироби, яловичину.

 

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,5%, насамперед спричинено підвищенням цін на амбулаторні послуги на 1,0%. Крім того на 0,4% зросли ціни на фармацевтичну продукцію.

 

Зниження цін на транспорт у цілому на 0,6% пов’язано зі здешевленням перевезень залізничним пасажирським транспортом на 4,4%, палива та мастил на 1,0%, а також автомобілів на 0,4%.

 

Ціни у сфері зв’язку зросли на 1,7% головним чином за рахунок підвищення абонентної плати за користування телефоном на 14,7%.

 

 

Зведена таблиця індексів інфляції з 2000 по 2015 роки

inflation_october

Джерело інформації: www.minfin.com.ua