МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ІГОР БІЛОУС: НОВИЙ ЗАКОН ДОКОРІННО ЗМІНЮЄ ВСЕ НА РИНКУ

 

29 жовтня 2015 року

 

Голова ФДМУ поділився з ZN.UA своїм баченням приватизаційних процесів, запланованими змінами у механізмах приватизації, планом по залученню інвесторів, а також конкретними змінами у процедурі оцінки.

 

2015-10-29-Igor-Bilous

 

Під час інтерв'ю Ігор Білоус розповів про своє бачення того, чому приватизація, яка лишень почалася, вже обернулася для нього скандалом, судовим розглядом і прокурорськими допитами. Адже мова йде не про ОПЗ або облгази, не про «Більшовик» у центрі столиці, а про досить пересічний об'єкт – НДІ електромеханічних приладів. Чому малоцікавий, здавалося б, об'єкт викликає неабияку публічну перепалку і протистояння міністерств і відомств.

 

Згадав Голова ФДМУ і про катастрофічне фінансове становище його відомства, заявивши, що на рахунку Фонду немає навіть 6,5 тисяч гривень для викупу 13 акцій Українського банку реконструкції та розвитку (УБРР).

 

Наприкінці свого інтерв'ю Ігор Білоус зізнався, що у відомства немає і, напевно, не буде ні одного простого і не скандального продажу. Саме до цього ФДМУ і готується. «Ми написали новий закон, який докорінно змінює все на ринку. Поки його грамотно ігнорують люди, яким він не дуже цікавий. Зараз нам його повернув Мін'юст. Вносимо правки. Але ми за нього будемо боротися. Ми прийшли і зрозуміли, що на старій базі зробити щось путнє буде важко. І ми повністю переписали закон про оцінку, внесли зміни до закону про приватизацію і внесли поправки в закон про оренду», – заявив Голова ФДМУ.

 

Говорячи про конкретні зміни у процедурі оцінки, Ігор Білоус заявив буквально наступне: «Ми хочемо залучати зовнішніх експертів. Щоб це робив не фонд, а фахівці зі світовим ім'ям. Закон визначає, як це все має відбуватися. Західні підходи, застосовувані міжнародними інвестиційними банками: методи дисконтування грошових потоків, порівняння аналогів, угод і т.д. Речі, які аналізують з точки зору ринку».

 

Детальніше читайте у статті «Ігор БІЛОУС: «Ми хочемо примножувати сумну статистику або працювати над інвесткліматом?», опублікованій 23.10.2015 в «Дзеркало тижня. Україна» №40.

 

readmore