МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

КРИВІ ЗНОСУ РІЗНИХ ВИДІВ МАЙНА

 

15 жовтня 2015 року

 

Наводяться криві зносу різних видів майна згідно з американським довідником «Маршалл і Свіфт», 2007 року видання, в якому узагальнено американські дані з різних друкованих джерел, думки постачальників, оцінювачів і т.д.

 

 

Marshall-and-Svift-00

 

 

Наведено 19 кривих зносу для об'єктів рухомого майна зі значеннями терміну життя 3-30 років. Криві розроблені на підставі досліджень по знеціненню неспеціалізованих об'єктів рухомого майна. При використанні даних кривих слід враховувати, що різні види обладнання можуть мати однаковий очікуваний термін життя і, як випливає з таблиць, вони повинні однаково зношуватися при одному і тому ж періоді експлуатації. У реальності це, звичайно, може бути і не зовсім так. Використання кривих зносу не враховує також регулярні ремонти деяких дуже дорогих специфічних машин, наприклад, доменних печей, тепловозів, крокуючих екскаваторів та ін. У цих випадках ці криві використовувати не варто.

 

Marshall-and-Svift-01-small

 

Також наводяться модифіковані криві зносу для комерційних житлових і промислових будівель (разом з чотирма додатковими кривими) для використання при оцінці об'єктів всієї промислової спеціалізованої та квазіспеціалізованої нерухомості.

 

Marshall-and-Svift-02-small

Marshall-and-Svift-03-small

 

Література:

 

1 Тришин В.Н. «Об оценке специализированных и квазиспециализированных основных средств» (статья напечатана в журнале «Вопросы оценки», №3, 2009 г., с. 2-28).

http://www.trishin.ru/left/publishes/kvazi/

 

2. Marshall Valuation Service, 2007 // Marshall & Swift, 350 S. Grand Avenue , 34th floor Los Angeles, CA 90071.

www.marshallswift.com