МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ІГОР БІЛОУС: ПРО ЗМІНИ В ОЦІНЦІ МАЙНА

 

09 липня 2015 року

 

Голова ФДМУ Ігор Білоус на прес-конференції у Києві 09 липня 2015 року повідомив про те, що заплановані зміни в оцінці майна полегшать процес приватизації і дадуть поштовх до розвитку бізнесу та економіки країни.

 

 

Ihor-Bilous-instytut-otsinky-treba-zminyuvaty-dokorinno

 

 

«ФДМУ готує суттєві зміни до приватизаційного законодавства, і одні з найважливіших – зміни в оцінці майна, – про це на прес-конференції у Києві 09 липня 2015 року повідомив Голова ФДМУ Ігор Білоус. – Такі зміни спрямовані на дерегуляцію і демонополізацію ринку оціночних послуг, а також на підвищення якості оцінки, щоб одночасно зробити її більш швидкою та доступною для фізичних та юридичних осіб».

 

«Ці зміни провадяться не лише для здійснення приватизації. Вони пов’язані з ринком землі та нерухомості, і є заходами з дерегуляції, які дають додатковий поштовх для розвитку економіки», – сказав Голова ФДМУ.

 

За його словами, для цього оцінка землі та нерухомості об’єднується в один напрямок, а оцінка землі стає неліцензійним видом діяльності. Відтепер не потрібно буде отримувати окремі оціночні документи на нерухомість і на землю. Крім того, будуть введені єдині національні стандарти та єдина методологія оцінки. Завдяки цим змінам отримати оцінку майна можна буде і швидше, і дешевше.

 

«Частину заходів спрямовано на покращення якості оцінки, – зазначив Білоус. – Зокрема, підвищуються вимоги до кадрів, які здійснюють оцінку: щоб проводити рецензування звіту оцінки, слід мати досвід не 2, а 5 років, після позбавлення сертифікату за неякісну роботу його відновлення можливе лише за 5 років, а відповідальність за неякісне рецензування посилюється до кримінальної включно».

 

Голова Фонду повідомив, що передбачається відновлення роботи ліквідованої в 2012 році Наглядової Ради з питань оціночної діяльності, яка складатиметься на 30% з представників держустанов і на 70% – з представників саморегулювальних організацій. А для вирішення конфлікту рецензій при раді буде створено Апеляційну експертну раду.

 

Також керівник Фонду розповів, що у планах Фонду – створення єдиної електронної бази звітів з оцінки при ФДМУ, яка буде доступною для усіх користувачів.

 

 

ПРЕС-СЛУЖБА ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ