МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

СТАНІСЛАВ ІВАНОВ: ІНВЕСТИЦІЇ В СВІТОВУ НЕРУХОМІСТЬ

 

03 липня 2015 року

 

Доповідь Директора департаменту оцінки CBRE Ukraine Станіслава Іванова (MRICS) на тему «Інвестиції у світову нерухомість. Настрої інвесторів в 2015 році», яка була представлена слухачам 26 червня 2015 року в рамках проведення другого дня Третьої Щорічної Одеської Конференції.

 

 

Станіслав Іванов: Інвестиції в світову нерухомість

 

 

У своїй доповіді Станіслав Іванов представив результати глобального дослідження настроїв інвесторів з усього світу в розрізі їх бажання, намірів і уподобань здійснювати інвестиції в різні сегменти світової нерухомості, проведеного фахівцями міжнародної консалтингової компанії CBRE на підставі опитування більш ніж 700 інвесторів у нерухомість, включаючи компанії з управління активами, інвестиційні трастові фонди (REIT), а також інституційних інвесторів (пенсійні фонди, страхові компанії, приватні індивідуальні інвестори, венчурні фонди, банки).

 

Згідно доповіді, загальне зниження процентних ставок і ставок по облігаціях сприяє зростанню привабливості інвестицій в нерухомість. Так, 53% опитаних респондентів заявили про свою готовність збільшувати обсяги інвестицій в різні сегменти світової нерухомості, внаслідок чого, в 2015 році очікується збільшення припливу капіталу в нерухомість на рівні 10-15%. У гонитві за прибутковістю інвестори переслідують стратегії створення додаткової вартості (value-add), переміщуючись при цьому вгору по кривій ризику.

 

Найбільш привабливим регіоном для інвестицій в нерухомість в 2015 році залишається Західна Європа (31%), на другому місці – Азія (27%), на третьому – Північна Америка (20%), на четвертому – Центральна та Східна Європа (11% ), на п'ятому – Тихоокеанський регіон (7%). Найменш привабливими залишаються Південна Америка (4%), а також Африка та Близький Схід (1%).

 

Перша десятка найбільш привабливих для інвестицій в нерухомість міст світу на сьогоднішній день виглядає наступним чином (по убуванню): Лондон, Токіо, Сан-Франциско, Сідней, Нью-Йорк, Мадрид, Даллас, Лос-Анджелес, Сіетл і Париж.

 

Найбільш привабливими країнами для інвестицій залишаються Великобританія (31%, проте в основному за рахунок Лондона), Німеччина (15%) та Іспанія (15%). У Центральний і Східно-Європейський регіон (до якого, зокрема, належить і Україна) готові інвестувати всього 6% опитаних респондентів.

 

Більш детальну інформацію можна дізнатися безпосередньо з презентації до доповіді Директора департаменту оцінки CBRE Ukraine Станіслава Іванова (MRICS) на тему «Інвестиції у світову нерухомість. Настрої інвесторів в 2015 році », яка представлена нижче.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://afo.com.ua/uk/news/2/927#sigFreeIdf95e02f271

 

 

CBRE-Ukraine