МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ІСТОРИЧНИЙ АНАЛІЗ ОЦІНКИ. АМЕРИКАНСЬКИЙ ДОСВІД

 

13 квітня 2015 року

 

До вашої уваги пропонується російськомовний переклад статті колись помітної фігури в ієрархії американської оціночної практики Джеймса Е. Гіббонса «Погляд на мінливу оціночну сцену», опубліковану в жовтневому номері «The Appraisal Journal» в 1972 році («A View of the Changing Appraisal Scene» by James E. Gibbons, MAI, The Appraisal Journal, October 1972, 529-544). Не дивлячись на значний вік даної статті, вона має величезну кількість паралелей з сучасними реаліями, як в історичному, так і в технічному плані.

 

 

James-Gibbons-1972

 

 

Автор статті Джеймс Е. Гіббонс, M.A.I., C.R.E., був президентом і Директором Корпорації Sackman – Gilliland (Бруклін, Нью-Йорк), а також президентом і Директором ВТ Advisors Inc (Нью-йоркська філія Bankers Trust, який управляє інвестиційним фондом REIT ВТ Mortgage Investors). Він був Дипломованим випускником Манхеттенського Коледжу, Stonier Graduate School (Університет Rutgers). Дж. Гіббонс отримав ступінь Доктора юридичних наук в Університеті Fordham. Він служив головою Відділу Публікацій в 1967 році і був членом Виконавчого комітету A.I.R.E.A.

 

У запропонованій читачеві статті автор описує американський досвід трансформації інституту оцінки, оціночних поглядів і бачень, які мали місце в період після Великої Депресії 30-х років аж до 70-х років минулого століття. Цінність даної статті полягає в умінні, з яким авторові вдається передати і вплести в розповідь оціночний Zeitgeist, або дух часу в історії, і пояснити механізм його впливу на такі прозаїчні питання, як, наприклад, чому тому чи іншому методу оцінки в різний час віддається більша або менша перевага. У цьому плані проникливість бачення, пропонованого автором в наведеній роботі, виділяється на тлі дюжини інших викладок американської оціночної історії, опублікованих у різні роки на сторінках Appraisal Journal та інших видань, які руйнуються під вантажем окремих часткових випадків, лінійних перспектив і виключно технічних сюжетів. При більш детальному розгляді даної статті, в ній можна відшукати набагато більше паралелей, ніж здається на перший погляд – і в історичному, і в технічному плані.

 

Дана стаття допоможе оцінювачам задатися питанням: «А якими є нагальні потреби професійної оцінки?» (тобто тим важливим питанням, яке нехтується в щоденній суєті днів і тому було легко узяте на службу іншим зовнішнім інтересам).

 

Передмова до запропонованої статті, а також її переклад з англійської мови підготовлені в 2008 році Артеменковим Андрієм Ігоровичем, який в 2009 році захистив дисертацію в Інституті Нової Економіки Державного Університету Управління (ДУУ, Росія), закінчивши ДУУ в 2004 році (кафедра Управління фінансовими ризиками), експертом ЗАТ «Міжнародний центр оцінки».

 

 

readmore