МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ПРО ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ОСОБИСТОГО ОГЛЯДУ МАЙНА ТА ЕТАПУ,

НА ЯКОМУ ВІН МОЖЕ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ

 

30 березня 2021 року

 

До Громадської організації «Всеукраїнська Асоціація Фахівців Оцінки» звернувся оцінювач з запитаннями: (1) Яким нормативним документом передбачено порядок здійснення особистого огляду майна, та етапу на якому він може здійснюватися? (2) Чи може оцінювач що провів особистий огляд майна та ознайомлення з об’єктом оцінки, здійснивши фото відео фіксацію майна та особистої присутності при огляді, в подальшому уклавши Договір на проведення оцінки використовувати зазначені фото та відео матеріали при складанні звіту про оцінку? Вважаємо, що надана Асоціацією відповідь буде інформативно корисною для оцінювачів при проведенні незалежної оцінки.

 

 

Inspection-of-the-object-of-valuation

 

 

У якості відповіді на дане питання у розділі «Питання та відповіді» запропоновано статтю, у якій автором проводиться аналіз положень Національного стандарту №1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2003 року за №1440.

 

Увага акцентується на тому, що процес ознайомлення з об’єктом оцінки до укладення договору на оцінку включає, як ознайомлення з вихідною інформацією, яку Замовник оцінки передбачає надати для оцінки, так і огляд об’єкта оцінки та його фотофіксацію. Попередній огляд об’єкта оцінки та його фотофіксація забезпечують прийняття вивіреного рішення щодо укладання договору на проведення незалежної оцінки і вимог до Замовника оцінки про надання, крім наявної у нього, додаткової вихідної інформації про об’єкт оцінки. Лише при погодженні всіх попередніх питань із замовником оцінки укладається договір на проведення незалежної оцінки об’єкта.

 

Якщо огляд і фотофіксація об’єкта оцінки був проведений на підготовчому етапі до укладення договору на оцінку, то після укладення такого договору огляд і фотофіксація об’єкта оцінки може і не проводитись, а сам процес ознайомлення з об’єктом оцінки включає вивчення наданої Замовником оцінки вихідної інформації, вирішення питань щодо необхідності пошуку додаткової інформації для проведення оцінки.

 

Повний текст статті можна знайти у розділі «Питання та відповіді» або просто перейшовши за посиланням. Приємного читання!