МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ІГОР БІЛОУС: РІК РОБОТИ НА ПОСАДІ КЕРІВНИКА ФДМУ

 

24 травня 2016 року

 

23 травня 2016 року відбувся брифінг Голови Фонду державного майна України Ігоря Білоуса, під час якого він відзвітував про рік своєї роботи на посаді керівника Фонду. За його словами, робота розпочалася зі змін у самому Фонді: було проведено реструктуризацію і скорочено штат на 30%. Паралельно нова команда здійснила інвентаризацію об’єктів малої приватизації, що перебувають в управлінні Фонду. Їх виявилося майже одна тисяча. Відтепер інформацію про кожен з них можна знайти на новому сайті Фонду. Також на новому сайті вперше в історії ФДМУ було відкрито для широкого загалу базу з 20 тисяч договорів оренди.

 

 

Igor-Bilous-Year-work-as-head-of-the-State-Property-Fund

 

 

Щоб ефективніше знаходити покупців на об’єкти малої приватизації, які по кілька десятків разів безрезультатно виставлялися на продаж, було започатковано «голландські аукціони» (за методом зниження ціни) і електронні аукціони, завдяки яким купити об’єкт можна, перебуваючи в будь-якому місці України, де є доступ до мережі Інтернет. З моменту впровадження проведено 104 голландських аукціони, на яких було продано 25 об’єктів. Крім того, відтепер продаж об’єктів малої приватизації відбувається виключно на електронних майданчиках.

 

Завдяки впровадженим змінам загалом кількість проданих об’єктів малої приватизації за останній рік збільшилася на 30%, а надходження коштів від продажу – на 130%.

 

У червні буде запущено перший аукціон «без оголошення ціни». На таких аукціонах будуть продаватися підприємства, які не ведуть діяльності понад 3 роки і не знайшли попиту на класичних і голландських торгах.

 

Ігор Білоус також розповів, що перед запуском великої приватизації було внесено зміни до законодавства:

 

  • заборонено участь у приватизації представникам країни-агресора,

 

  • дозволено залучати до процесу приватизації радників,

 

  • скасовано обов’язковий попередній продаж 5-10% акцій,

 

  • дозволено брати участь у приватизації іноземним компаніям, частка держави в статутному капіталі яких перевищує 25%,

 

  • надано можливість інвесторам звертатися за вирішенням проблем до міжнародного арбітражу.

 

А також – впроваджено нову Методику оцінки і Правила відбору оцінювачів:

 

  • обов’язковий аудит операційної діяльності та підтвердження аудитором балансу,

 

  • незалежна оцінка контрольних пакетів акцій,

 

  • бальна незаангажована система відбору оцінювачів – без впливу людського фактору.

 

Окрім ОПЗ, найближчим часом готуються до продажу Гайворонський вагоноремонтний завод (червень), Тернопільський завод «Оріон» (липень) і Закарпатський завод «Елетроавтоматика» (вересень).

 

 

 

 

«Також ми готуємо велику енергетичну приватизацію 6 обленерго, 4 ТЕЦ і Центренерго, – розповів Ігор Білоус. – Завдяки USAID і Уряду Великобританії ми отримали грантові кошти для залучення консультантів для їх підготовки. Тож сподіваюся, що перші оголошення про продаж об’єктів вже будуть у серпні-вересні. Відповідно, приватизація почнеться через 30-45 днів».

 

Щоб привернути увагу інвесторів до приватизації у сфері енергетики, ФДМУ спільно з консультантами і USAID 30 червня 2016 року проведе Міжнародну енергетичну конференцію, присвячену реформуванню енергетичного сектору економіки і впровадженню стимулюючих тарифів.

 

Наостанок Ігор Білоус презентував спеціально розроблену лендінгову веб-сторінку, на якій у вигляді «one-stop-shop» трьома мовами представлено всі об’єкти, які держава пропонує до приватизації – з таймером строків продажу об’єктів, переходом на електронні майданчики для їх придбання та пошуком по регіонах і типах об’єктів.

 

 

Джерело інформації: Урядовий портал та Телеканал 112 Україна