МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ПОРІВНЯЛЬНА ДИНАМІКА РУБЛЯ ТА ГРИВНІ ВІДНОСНО ДОЛАРА

 

16 лютого 2016 року

 

Загальновідомо, що падіння рубля відносно долара США зумовлено здешевленням нафти. Ця тенденція спостерігається вже два роки. В той же час гривня теж дешевшає відносно долара. Купа аналітиків на чолі з керівниками НБУ намагаються пояснити падіння гривні чим завгодно, тільки не прив’язкою її до російського рубля. Між тим коливання гривні та рубля відносно долара збігаються як у часі, так і в масштабах, зберігаючи відносно постійний курс гривня/рубль.

 

Comparative-dynamics-of-the-ruble-and-the-hryvnia-against-the-dollar-01

 

Нижче на малюнку наведена динаміка курсів за останні два роки за даними Національного банку України та Центрального банку Російської Федерації. Найбільш красномовною є динаміка курсів у період з листопада 2014 року по березень 2015 року. В подальшому, протягом 2015 року ці тенденції були дещо нівельовані.

 

Comparative-dynamics-of-the-ruble-and-the-hryvnia-against-the-dollar-02

 

 

Взагалі коефіцієнт кореляції курсів UAH/USD, RUB/USD за останні два роки становить – 0.88. Я не хочу аналізувати причини та механізми такої корельованої динаміки рубля та гривні відносно долара. Мушу лише констатувати, що гривня є певною мірою заручницею російського рубля.

 

Звісно є фактори, які і без цього тиснуть на гривню, але здається, що даний фактор є досить потужним, аби їм нехтувати та не помічати.

 

 

Заслужений оцінювач УТО,

Член Королівського інституту сертифікованих експертів (MRICS),

кандидат фізико-математичних наук

Пузенко Сергій Олександрович