МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ПЕРША ПРОЗОРА ВЕЛИКА ПРИВАТИЗАЦІЯ І ВЖЕ Є ЗАПИТАННЯ?

 

08 жовтня 2015 року

 

Фонд державного майна України на угоду Росії продав оборонний завод в десятки разів дешевше його реальної ціни. Як повідомляють eizvestia.com, про це сказав Головний військовий прокурор України, генерал-майор СБУ, старший радник юстиції, кандидат юридичних наук Анатолій Матіос.

 

 

Anatoliy-Matios

 

 

Фонд державного майна продав за 16 мільйонів гривень 94,44% державного пакета акцій ДП «Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів». У той час, як тільки 7 га землі, на якій він розташований, коштують 122 мільйони гривень.

 

«Це просто жах! Фонд Державного майна України 30.09.2015 «збагатив державу»!, продавши за 16 млн. гривень 94,44% державного пакета акцій ДП «Науково-дослідний інститут електромеханічних приладів» – головного (!) підприємства з розробки та виготовлення засобів супутникового зв'язку військового призначення і компонентів для українського «джавеліна» – протитанкової ракети «Стугна», інформують еizvestia.com.

 

«Продав ПрАТ «Вентиляційні системи», на вентиляцію, замість боротьби проти танків агресора. «Наплювавши» на неодноразові письмові та офіційні заперечення проти продажу держпідприємства з боку віце-прем'єр-міністра, Міноборони, Укроборонпрому, Головної військової прокуратури – все ж продав! Зробив добре, відповідально, по-державному – на угоду Росії! Найголовніше вчасно. Відразу як про цю «геніальну угоду» прокуратурі повідомив трудовий колектив (ну не маємо ми права за законом на так званий «загальний нагляд» в оборонному комплексі, не маємо права заздалегідь зупиняти такі угоди) ми зареєстрували провадження, йдуть інтенсивні слідчі дії, чекаємо дозволу суду на проведення обшуків, поспішаємо але не встигнемо», – написав Матіос.

 

«Сьогодні о 17.00 представник Фонду «державного» майна підписуватиме з вентиляцією договір продажу (нашої «Стугни») зі звільненням директора. Надзвичайно швидко виконуючи норми закону. Може, їх зупинить совість або небайдужі журналісти. Винні будуть покарані за Законом. Але це буде вже потім, після переходу права власності в приватні руки з нескінченними судами для визнання договору недійсним. До відома: – продане підприємство – це 7 га землі у Святошинському районі Києва, це вартість об'єктів в 122 млн. гривень! Такий ось час, такі у нас закони і окремі державники!», – підбив підсумки Головний військовий прокурор України.

 

 

Джерело інформації: eizvestia.com

 

 

Того ж дня свою позицію щодо данного питання озвучило керівництво Фонду державного майна України...

 

 

Офіційна позиція ФДМУ

 

ПАТ «НДІ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ ПРИЛАДІВ» ВИЙШЛО НА ПРИВАТИЗАЦІЮ,

ПЕРЕБУВАЮЧИ НА ПОРОЗІ БАНКРУТСТВА

 

08 жовтня 2015 року

 

ПАТ «НДІ електромеханічних приладів», відкритий конкурс з продажу пакета акцій якого відбувся 30 вересня 2015 року, вийшло на приватизацію, перебуваючи на порозі банкрутства. Про це на своїй сторінці у Facebook написав Голова ФДМУ Ігор Білоус. За інформацією, яку оприлюднив керівник Фонду, протягом останніх трьох років НДІ є збитковим і має дуже багато боргів, які зобов’язаний буде погасити інвестор. Він також вказав, що усі доходи НДІ отримує від оренди приміщень, а не від роботи за профілем – наукових робіт і держзамовлень. Більше того: підприємство взагалі не має жодного державного замовлення щодо оборонного комплексу. Саме тому КМУ внесло НДІ до Переліку об’єктів, призначених до приватизації, а Фонд, будучи інструментарієм, виконав цю Постанову КМУ.

 

Крім того, Голова ФДМУ наголосив, що земля, на якій розташований інститут, не увійшла до його статутного капіталу. Вона належить територіальній громаді Києва, тож продано її не було.

 

Початкову ціну пакета акцій – 15 млн. грн. – було визначено згідно зі стандартизованими правилами оцінки і у відповідності до наданої бухгалтерської звітності за три роки.

 

«Звісно, у зв’язку зі скандалом ми призупинили підписання договору купівлі-продажу. І звичайно ж, проведемо, як нам запропонувала Генеральна прокуратура, ретельну перевірку, – пише керівник ФДМУ. – І особисто запрошую долучитися до цієї перевірки СБУ, ДФС та інші зацікавлені органи і, звичайно ж, журналістів».

 

 

Джерело інформації: Фонд державного майна України