МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ЧЛЕНИ ОЕСР ДОМОВИЛИСЯ ПРО СКАСУВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ ТАЄМНИЦІ

 

Представники 51 країни підписали угоду, що передбачає щорічний автоматичний обмін даними про рахунки нерезидентів, на проведеному в Берліні 28 і 29 жовтня 7-му Глобальному форумі з прозорості та обміну інформацією в податкових цілях (Global Forum on Transparency and Exchange of Information for Tax Purposes), пише Інтерфакс-Україна.

 

Як говориться в прес-релізі Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), в перший раз такий обмін відбудеться у вересні 2017 року за підсумками 2016-го фінансового року.

 

Ця угода покликана нанести вирішальний удар по податковим ухильниками і офшорам, передає Deutsche Welle.

 

Berlin_Tax_Conference_2014

 

«Банківська таємниця в своїй колишній формі зжила себе. Вона більше не вписується в епоху, коли громадяни, натиснувши кнопку в Інтернеті, можуть переміщати свої гроші по всьому світу», – заявив міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. Він запевняє, що з введенням нового механізму ухилення від податків стане набагато важчим.

 

Звіт про виконану роботу буде представлений лідерам G20 на саміті в Брісбені (Австралія) 15-16 листопада.

 

«Це гігантський крок до того, щоб податкові оазиси перестали існувати», – зазначив у бесіді з DW Ахім Просс, який очолює відділ податкової політики ОЕСР. Саме це об’єднання індустріально розвинених країн стоїть біля витоків як самого Глобального форуму, так і тих стандартів в області обміну податковою інформацією, які він впроваджує.

 

Новий стандарт ОЕСР зобов’язує держави запитувати у місцевих банків інформацію про рахунки нерезидентів та автоматично переправляти її в податкові органи тих держав, в яких ці іноземці проживають, дотримуючись при цьому, звичайно, закони про захист особистих даних. Передачі підлягає, насамперед, ім’я та податковий номер власника рахунку, а також інформація, що стосується одержуваного на вклади процентного доходу, дивідендів, доходів від продажу активів і певних видів страховок. Надавати таку інформацію зобов’язані не тільки банки, але і всякого роду фінансові компанії, інвестиційні фонди і трасти, які займаються довірчим управлінням капіталу.

 

Берлінську угоду про автоматичний обмін інформацією підписали всі країни ЄС, включаючи Люксембург, який всіляко прагне позбутися іміджу податкового оазису, а також, наприклад, такий європейський офшор, як Ліхтенштейн. Водночас деякі країни, формально що не приєдналися до угоди, готові, проте, виконувати його положення.

 

Це, перш за все, США, які прийняли в 2010 році Закон «Про оподаткування іноземних рахунків» (Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA), концепція якого значною мірою лягла в основу нового стандарту ОЕСР, а також Китай і Швейцарія.

 

Всього ж, за даними міністерства фінансів Німеччини, в автоматичному обміні податковою інформацією готові брати участь майже шість десятків країн. В їх число входять Ізраїль і Ісландія, Туреччина і Саудівська Аравія, Сінгапур і Японія, Аргентина, Бразилія та Колумбія, Південна Африка, Австралія і Нова Зеландія. А також практично всі спеціалізовані на фінансових послугах володіння Британської корони, включаючи Гернсі, Джерсі, Мен, Бермудські і Кайманові острови.

 

Росії в цьому списку немає, проте саме 29 жовтня Рада Федерації РФ схвалила закон про ратифікацію Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах. Ця конвенція була підписана в ході зустрічі G20 в Каннах в 2011 році. Таким чином, Росія рухається в тому ж самому напрямку, але більш повільно.

 

Джерело інформації: УкрРудПром