МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

СПІВВІДНОШЕННЯ ЧАСТОК В РИНКОВІЙ ВАРТОСТІ

ЄДИНОГО МАЙНОВОГО КОМПЛЕКСУ, ПЕРЕДАНОГО В ОРЕНДУ,

ПРИ ПРОВЕДЕННІ ЙОГО НЕЗАЛЕЖНОЇ ОЦІНКИ З МЕТОЮ ПРИВАТИЗАЦІЇ

 

12 травня 2017 року

 

Наказом Фонду державного майна України від 04.04.2017 за №523 затверджено Порядок визначення відсоткового співвідношення державної частки та частки орендаря у ринковій вартості єдиного (цілісного) майнового комплексу, переданого в оренду.

 

 

Sootnosheniye-doley-v-rynochnoy-stoimosti-yedinogo-imushchestvennogo-kompleksa

 

 

Під час проведення незалежної оцінки з метою приватизації єдиного (цілісного) майнового комплексу, переданого в оренду, встановлюється процентне співвідношення державної частки та частки орендаря у його ринкової вартості. У зв’язку із цим, наказом Фонду державного майна України від 04.04.2017 за №523 затверджено відповідний «Порядок визначення відсоткового співвідношення державної частки та частки орендаря у ринковій вартості єдиного (цілісного) майнового комплексу, переданого в оренду», повідомляє сайт «ЮРЛІГА».

 

Вищевказаний Порядок встановлює процедуру визначення процентного співвідношення державної частки та частки орендаря у ринковій вартості єдиного (цілісного) майнового комплексу, переданого в оренду, при проведенні його незалежної оцінки з метою приватизації відповідно до вимог пункту 86 Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 за №1891 (зі змінами).

 

Відсоткове співвідношення часток держави і орендаря визначається суб’єктом оціночної діяльності на підставі результатів незалежної оцінки майна, отриманих із використанням майнового підходу. Також на підставі результатів оцінки складається розрахунок процентного співвідношення у встановленій формі.

 

При цьому в разі здійснення орендарем невід’ємних поліпшень за власний рахунок незалежна оцінка нерухомого майна, яке увійшло до складу єдиного майнового комплексу, проводиться із використанням методичних основ, передбачених п.73 Методики оцінки майна. Крім того, враховуються умови договору оренди в частині здійснення зазначених поліпшень.

 

Таким чином, процентне співвідношення часток застосовується до отриманого суб’єктом оціночної діяльності остаточного результату ринкової вартості єдиного майнового комплексу, переданого в оренду.

 

Вартість державної частки та частки орендаря застосовується з метою їх викупу або продажу на конкурентних засадах згідно із чинним законодавством.