МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

КАМІНЬ ЛАМАЄ НОЖИЦІ. ЯК ПЕРЕХИТРИТИ КОГО ЗАВГОДНО:

ПРАКТИЧНИЙ ПОСІБНИК

 

16 квітня 2017 року

 

Перед вами практичний посібник: як отримувати вигоду від передбачуваної поведінки інших людей і використовувати це вміння у повсякденному житті. Прочитавши цю книгу, ви дізнаєтесь, як передбачати дії друзів, начальників, викладачів, конкурентів і просто оточуючих. Більшість людей запрограмовані здійснювати певний «вибір» і слідувати простим тенденціям, а тому їхня поведінка передбачувана навіть тоді, коли вони намагаються бути оригінальними. Вільям Паундстоун володіє даром вилучати з психології та поведінкової економіки практичні поради і доводить: прогнозувати легко, приємно, а іноді і прибутково!

 

 

The-stone-breaks-scissors-How-to-outsmart-anyone-a-practical-guide

 

 

До уваги пропонується книга «Камінь ламає ножиці. Як перехитрити кого завгодно: практичний посібник». Автор – Вільям Паундстоун, письменник і журналіст, автор книг, в тому числі «Як зрушити гору Фудзі?», «Дилема ув’язненого»,«Формула успіху». Дві його книги – «Рекурсивний Всесвіт» та «Лабіринти розуму» – були номіновані на Пулітцерівську премію.

 

Основна ідея книги дуже проста – коли люди роблять довільний, випадковий або навіть стратегічний вибір, вони підсвідомо дотримуються певних закономірностей, які можна передбачити. Автор викриває міфи, які пов’язані з неправильним розумінням випадковості і невмінням отримувати від неї користь. На численних прикладах він показує, наскільки передбачуваною є поведінка людей, і дає рекомендації, що потрібно робити, аби не попастися в пастку маніпуляторів (фрагмент книги для ознайомлення).

 

За словами Паундстоуна, люди звикли вважати, що тільки точні прогнози можуть приносити користь, але насправді ми щодня передбачаємо думки і дії інших людей, і навіть незначна статистична перевага може виявитися надзвичайно цінною. Люди не здатні вести себе спонтанно. Наша коротка пам’ять, досвід і емоції заважають нам бути насправді непередбачуваними. Людині також притаманна, так звана «оманливість гравця» – віра в те, що випадковий результат, який не випав в минулому, з більшою ймовірністю трапиться в найближчому майбутньому.

 

 

ЯК ЛЮДИ ОЦІНЮЮТЬ ЙМОВІРНІСНІ ВЕЛИЧИНИ

 

  • Аналіз результатів минулих подій дозволяє зробити реалістичні прогнози (проте, дуже часто недостатня вибірка не дозволяє відобразити реальну ситуацію).

 

  • Інтуїція дозволяє передбачити результат (в реальному житті, передбачити ж події, ґрунтуючись виключно на інтуїції, практично неможливо, оскільки також необхідні знання психології та закономірностей).

 

  • Розрахунок на те, що удача, яка довго не траплялася в минулому, з більшою ймовірністю відбудеться в майбутньому (проте, навіть довга серія програшів в минулому не гарантує виграш у майбутньому).

 

  • У більшості ситуацій люди роблять вибір випадково (насправді, дуже часто людина робить вибір, ґрунтуючись на загальних закономірностях).

 

  • Минулі успіхи завжди стають основою для майбутніх перемог (проте, стратегічні рішення не можна приймати, ґрунтуючись виключно на минулому досвіді успіхів або невдач).

 

 

Ми постійно намагаємося передбачити дії інших,

залишаючи за собою право на деяку непередбачуваність…