МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ВАЛЕРІЙ ЯКУБОВСЬКИЙ: СУЧАСНІ МІЖНАРОДНІ ТА НАЦІОНАЛЬНІ

РЕГУЛЯТОРНІ ІНСТРУМЕНТИ ЗНИЖЕННЯ КРЕДИТНИХ РИЗИКІВ

ТА ЇХ РЕАЛІЗАЦІЯ В БАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ

 

29 грудня 2016 року

 

У своїй авторській статті доктор технічних наук, професор Валерій Якубовський (MRICS), президент Групи компаній «ВЕРІТЕКС», член Ради Українського товариства оцінювачів, Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, висвітлює найбільш значні проблеми, з якими стикаються суб’єкти оціночної діяльності при виконанні робіт щодо вартісної оцінки майна, яке використовується в якості забезпечення за кредитами.

 

 

Calculated_risk

 

 

В статті «Сучасні міжнародні та національні регуляторні інструменти зниження кредитних ризиків та їх реалізація в банківському секторі України» (Якубовський В.В.) розглянуті та проаналізовані сучасні регуляторні вимоги та механізми, які спрямовані на зменшення кредитних ризиків та забезпечення стабільності функціонування фінансового сектору зарубіжних країн і особливості їх впровадження в національній банківській галузі.

 

Продемонстровано, що загальні витоки нової генерації регуляторних інструментів протидії кризисним явищам у фінансовому секторі полягають в останній глобальній економічній кризі, яка наочно продемонструвала уразливість кредитних установ та їхню неспроможність демпфірувати суттєві коливання фінансових ринків.

 

Саме на підвищення стійкості фінансової системи зорієнтовані заходи та інструменти запроваджені міжнародним Базельським Комітетом з банківського нагляду, Директивами та Регламентами Європейського Союзу, положення яких мають бути впроваджені на національному рівні.

 

Виходячи з цього розглянуто останні масштабні документи даного напрямку головного регулятора банківського сектору – Національного банку України, в основу яких покладені основні підходи та критерії зазначених міжнародних документів.

 

В узагальненому вигляді надана статистична інформація про вартісну оцінку та моніторинг найбільш характерних груп майна, які використовуються в якості забезпечення по кредитах з метою зменшення рівня кредитних ризиків. Описані основні складнощі проведення робіт з оцінки та моніторингу заставного майна, які мають бути враховані при проведенні практичної діяльності в цьому напрямку.

 

*     *     *

 

Ключові слова: кредитні ризики, економічна криза, банківський сектор, регуляторні інструменти, Базель ІІІ, Європейські Директиви, вартісна оцінка, заставне майно, кредитне забезпечення, моніторинг активів.