МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ФДМУ ПРЕЗЕНТУЄ НОВИЙ ПОРЯДОК КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ

СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

21 листопада 2015 року

 

Фонд державного майна України відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та з метою отримання зауважень і пропозицій від саморегулівних організацій оцінювачів, фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань оголошує про оприлюднення проекту наказу ФДМУ «Про затвердження Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності» та аналізу регуляторного впливу проекту наказу на своєму офіційному сайті.

 

Poryadok-konkursnogo-otbora

 

У повідомленні ФДМУ, зокрема, зазначено, що проект наказу розроблено з метою удосконалення процедури конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для отримання послуг з незалежної оцінки майна або виконання робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок у таких випадках:

 

  • Фонд, його регіональні відділення виступають замовниками послуг з незалежної оцінки майна, робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок або здійснюють конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності у випадках, визначених законодавством;

 

  • звернення органів державної влади або місцевого самоврядування, які відповідно до законодавства наділені повноваженнями виступати замовниками послуг з незалежної оцінки майна або робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок;

 

  • звернення інших заінтересованих в проведенні конкурсу осіб, у тому числі суб’єктів господарювання з державною часткою (комунальною часткою) в статутному капіталі у разі, коли Фонд або його регіональне відділення не виступає замовником такої оцінки.

 

«Цей Порядок ми опрацьовували разом з громадськістю, провівши перед його розробкою масштабне опитування експертних рад усіх саморегулівних організацій оцінювачів, фахових оцінювачів-рецензентів, що працюють в системі Фонду державного майна та його регіональних відділень (загалом майже 80 анкет, колективних і індивідуальних), – говорить заступник Голови ФДМУ Наталія Лебідь. – Завдяки такій співпраці ми змогли повністю врахувати фахову громадську думку щодо критеріїв обрання переможців, їх значимості, зробити абсолютно новою процедуру відбору, яка виключає вплив суб’єктивних чинників. Фонд державного майна намагається постійно інформувати громадськість про ті нові механізми, які розробляються і запроваджуються ним з метою забезпечення прозорих механізмів приватизації».

 

За словами Н. Лебідь, в основу нового Порядку конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності покладено бальну оцінку кожного учасника конкурсу за низкою основних та додаткових критеріїв. В якості основних критеріїв визначені:

 

  • досвід компанії та її оцінювачів з оцінки подібного майна;

 

  • наявність негативних рецензій на звіти, виконані у минулому;

 

  • наявність невиконаних договорів про проведення оцінки, що були укладені з Фондом або знаходяться в стадії виконання;

 

  • оптимальна ціна за проведення оцінки, а також низка додаткових критеріїв, що можуть свідчити про додаткові гарантії якості та підтримання доброго іміджу компаніями – учасниками відбору.

 

Заступник Голови ФДМУ також повідомляє, що аналізуючи понад дванадцятирічний досвід конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності для залучення їх в процесі приватизації, можна констатувати, що запропонований у Порядку механізм конкурсного відбору у порівнянні з попереднім:

 

  • дозволяє визначати серед учасників конкурсного відбору найбільш досвідчених, ґрунтуючись на документально підтвердженому досвіді роботи в питаннях оцінки подібних об'єктів як оціночних компаній, так і безпосередньо тих оцінювачів, які проводитимуть оцінку та підписуватимуть звіт про оцінку;

 

  • врахувати як позитивний досвід компаній і оцінювачів, так і негативний, зокрема – наявність негативних рецензій на оцінки, які виконувалися раніше;

 

  • Порядком передбачено запобігання концентрації робіт з оцінки серед «вузького кола» оцінювачів, а також механізмам маніпулювання запропонованою ціною за проведення оцінки. Раніше завдяки ціновому маніпулюванню деяким учасникам конкурсу вдавалося інколи ставати переможцями, незважаючи на реальну відсутність досвіду, оскільки вони вказували абсолютно нереальну ціну послуги. В деяких випадках це спричиняло виникнення додаткових корупційних ризиків, створювало негативний імідж процесу оцінки через підозри в її низькій якості і непрозорому характері проведення.

 

Зауваження та пропозиції до проекту наказу Фонду державного майна України прийматимуться Фондом протягом одного місяця від дати його оприлюднення.

 

 

readmore