МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПИТУВАННЯ
КОНТАКТИ
PDF Друк e-mail

ГОЛОВА АФО ВІДВІДАВ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. ПІДСУМКИ ЗУСТРІЧІ

 

12 квітня 2015 року

 

07 квітня 2015 року в рамках робочої поїздки по регіонах України відбулася зустріч Голови Всеукраїнської Асоціації Фахівців Оцінки (АФО) Степана Максимова з членами Хмельницького обласного осередку АФО, а також іншими представниками оціночної спільноти Хмельницької області.

 

 

Khmelnitsky_07042015_1

 

 

Зустріч, яка проходила у форматі «питання-відповідь», розпочалася об 11:00 і тривала до 14:30 у приміщенні Торгового залу біржі «Подільська» за адресою: місто Хмельницький, вулиця Театральна, будинок №10.

 

 

Khmelnitsky_07042015_2

 

 

Серед обговорюваних питань були:

 

 1. Оцінка для цілей оподаткування операцій з майном. Єдина база звітів. Можливість контролю якості оцінки.
   
 2. Перспективи оцінки нерухомого майна для цілей оподаткування.
   
 3. Підвищення кваліфікації оцінювачів. Необхідність відміни тестування в існуючому варіанті. Можливі варіанти підвищення кваліфікації.
   
 4. Необхідність змін окремих положень Національних стандартів з оцінки. Імплементація Міжнародних стандартів з оцінки в українські стандарти з оцінки. Проблеми із затвердженням змін в стандартах. Необхідність законодавчих змін з метою забезпечення узгодженості Міжнародних і Національних стандартів з оцінки.
   
 5. Зміни до Законів України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та «Про оцінку земель», які необхідно було б якнайшвидше внести з метою розширення саморегулювання професійної оціночної діяльності.
   
 6. Поняття суб’єкта оціночної діяльності з експертної грошової оцінки земельних ділянок у зв’язку з відміною ліцензування землеоціночних робіт.
   
 7. Роль мережі міжнародних оціночних компаній в сучасних українських реаліях. Степінь загрози для вітчизняних компаній бути витісненими з ринку оціночних послуг. Можливі варіанти відстоювання інтересів українських компаній.
   
 8. Оцінка для виконавчого провадження, а також проблеми участі в такій оцінці.
   
 9. Оцінка по лінії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Проблеми прозорості конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності.
   
 10. Застосування різних методичних підходів в умовах фінансово-економічної кризи. Проблеми використання порівняльного підходу в умовах практично повної відсутності ринку.
   
 11. Рецензування звітів: порядок рецензування; роль рецензій; недолугість ознак, за якими характеризується звіт, що рецензується.
   
 12. Можливість спільних дій саморегулівних організацій оцінювачів України (СРОО) у напрямку вдосконалення професійної оцінки та захисту інтересів оціночної спільноти.
   

 

 

Khmelnitsky_07042015_3

 

 

Khmelnitsky_07042015_4

 

 

На всі вищезазначені, а також інші питання, які цікавитимуть оціночну спільноту, Голова Всеукраїнської Асоціації Фахівців Оцінки (АФО) Степан Максимов буде відповідати під час свого наступного робочого візиту до міста Житомира, який відбудеться 21 квітня 2015 року і проходитиме в приміщенні актового залу Житомирського проектного інституту КП «Житомирпроект» за адресою: 10014, Україна, м. Житомир, вул. Рильського, буд. №9.

 

Час проведення зустрічі – з 11:00 до 14:00. Вхід вільний. Запрошуються всі бажаючі!

 

Як повідомлялося раніше, в ході запланованих візитів Голови АФО до обласних центрів України планується проведення фахових колективних обговорень (обмін думками), які проходитимуть у форматі «питання – відповідь», щодо найбільш актуальних питань зі сфери професійної незалежної оцінки. На зустрічі запрошуються як члени АФО, так і інші регіональні представники оціночної спільноти, а також особи, які зацікавлені у вдосконаленні оціночної діяльності в Україні або тим чи інших способом пов’язані з ринком професійних оціночних послуг.