МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПРОС
КОНТАКТЫ
PDF Печать E-mail

ИНФОРМАЦИОННОЕ СООБЩЕНИЕ КОМИССИИ АСО ПО МЕЖДУНАРОДНОЙ СЕРТИФИКАЦИИ

НА ПРАВО ПРИСВОЕНИЯ СТАТУСА «ВСЕМИРНО ПРИЗНАННЫЙ ОЦЕНЩИК WAVO-WRV»

(WORLD RECOGNIZED VALUER – WRV)

 

19 января 2020 года

 

КМС АСО планирует 20-21 февраля 2020 года провести вторую сертификационную сессию со сдачей экзамена на признание WRV. Состав участников сертификационной сессии формируется согласно поданных заявлений оценщиков. Форма заявления предоставляется КМС АСО по запросу кандидата. 20 февраля 2020 года для претендентов на звание WRV будут организованы практические занятия на усвоение основных положений последней редакции Международных Стандартов Оценки, которая вступит в силу с 31 января 2020 года, и вопросов, которые будут вынесены на тестирование. 21 февраля 2020 года будет проведено тестирование кандидатов, по результатам которого КМС АСО примет решение о соответствии их знаний и навыков уровню WRV. Протокол заседания КМС АСО вместе с результатами тестирования кандидатов будет передано в Президиум АСО для окончательного утверждения списка оценщиков, рекомендуемых WAVO для присвоения им звания WRV.

 

 

Informatsiyne-Povidomlennya-Komisiyi-AFO-z-mizhnarodnoyi-sertyfikatsiyi-na-pravo-prysvoyennya-statusu-Vyznanyy-Otsinyuvach-WAVO-WRV

 

 

Всесвітня Асоціація Оціночних Організацій – World Assosiation of Valuation Organization (WAVO), членом якої є Всеукраїнська Асоціація Фахівців Оцінки (АФО), рішенням Виконавчого Комітету WAVO від 09 cерпня 2019 року делегувала АФО право сертифікувати оцінювачів на отримання статусу «Всесвітньо Визнаний Оцінювач – World Recognized Valuer (WRV)».

 

Для проведення міжнародної сертифікації практикуючих оцінювачів на отримання статусу WAVO-WRV рішенням Президії АФО створена Комісія з Міжнародної Сертифікації (КМС). В своїй діяльності КМС керується Положенням про порядок міжнародної сертифікації оцінювачів на присвоєння статусу WAVO-WRV та спирається на керівні настанови з цього питання Виконавчого Комітету WAVO (WAVO Executive Board – www.wavoglobal.org).

 

Головним принципом діяльності КМС АФО є неупереджений висококваліфікований та ретельний розгляд атестаційної справи оцінювача та фахове тестування претендентів на отримання статусу WRV з урахуванням:

 

  • загального та спеціального рівня знань з питань вартісної оцінки;

 

  • наявності практичного досвіду в сфері професійної оціночної діяльності;

 

  • наявності національного сертифіката оцінювача;

 

  • бездоганної професійної репутації;

 

  • знання вимог діючих редакцій Національних Стандартів та Міжнародних Стандартів Оцінки (International Valuation Standards – IVS) Міжнародного Комітету зі Стандартів Оцінки (International Valuation Standards Committee – IVSC);

 

  • успішного проходження сертифікації на право отримання статусу WRV – «Всесвітньо Визнаний Оцінювач WAVO-WRV»;

 

  • прийняття зобов’язань керуватися в своїй діяльності Кодексом Етики та Професійної Поведінки Оцінювача.

 

КМС АФО розробила порядок проведення сертифікації та затвердила вимоги до оцінювачів, які претендують на статус WRV. Виконавчий Комітет WAVO схвалив надані для розгляду документи з сертифікації і дав дозвіл КМС АФО від імені WAVO та АФО сертифікувати оцінювачів на присвоєння їм статусу WRV.

 

КМС АФО планує 20-21 лютого 2020 року провести другу сертифікаційну сесію зі складанням іспиту на визнання WRV. Склад учасників сертифікаційної сесії формується згідно поданих заяв оцінювачів. Форма заяви надається КМС АФО за запитом кандидата. Запити на участь в сертифікації надсилаються на електронну адресу Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript . Після отримання запиту КМС АФО разом з формою заяви на участь в сертифікації надсилає також перелік необхідних від кандидата документів.

 

20 лютого 2020 року для претендентів на звання WRV будуть організовані практичні заняття на засвоєння основних положень останньої редакції Міжнародних Стандартів Оцінки, яка набуде чинності з 31 січня 2020 року, і питань, що будуть винесені на тестування.

 

21 лютого 2020 року буде проведено тестування кандидатів, за результатами якого КМС АФО прийме рішення про відповідність їх знань та навичок рівню WRV. Протокол засідання КМС АФО разом з результатами тестування кандидатів буде передано в Президію АФО для остаточного затвердження списку оцінювачів, які рекомендуються WAVO для присвоєння їм звання WRV.

 

АФО надсилає відповідні документи у Виконавчий комітет WAVO для реєстрації оцінювачів, яким присвоєно статус WRV та для розміщення їх в реєстрі WAVO-WRV та на сайті WAVO.

 

Оцінювачу, який успішно пройшов сертифікацію, оформлюється та видається іменний сертифікат «Всесвітньо Визнаний Оцінювач – World Recognised Valuer (WRV)» затвердженого міжнародного зразка та надається право використовувати особисту печатку встановленого зразка. Оцінювач який отримав статус WRV, має право позначати цей статус при листуванні у вигляді скорочення WRV, яке вказується після його прізвища.

 

Рішенням Президії АФО оплата участі в сертифікаційній сесії оцінювачів на отримання статусу «Всесвітньо Визнаний Оцінювач» встановлена в розмірі 8 000,00 гривень. Вартість участі в консультаційному семінарі становить 2 000,00 гривень. Оплата здійснюється на рахунок АФО. Для підтримання статусу World Recognised Valuer (WRV) в реєстрах на сайтах WAVO та АФО оцінювачі, які отримали цей статус, щорічно до 1 квітня поточного року сплачують на рахунок АФО 2 000,00 гривень.

 

Запити та звернення щодо отримання статусу World Recognised Valuer (WRV) та участі у другій сертифікаційній сесії прохання надсилати до 10 лютого 2020 року на електронну адресу  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .