МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПРОС
КОНТАКТЫ
PDF Печать E-mail

IVSC ЗАПУСКАЕТ НОВЫЕ ГЛОБАЛЬНЫЕ СТАНДАРТЫ ОЦЕНОЧНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ

 

19 января 2017 года

 

Международный комитет по стандартам оценки (The International Valuation Standards Council, IVSC) на своем официальном сайте во вторник (17.01.2017) обнародовал официальную информацию о запуске новых Международных стандартов оценки (International Valuation Standards, IVS) образца 2017 года (IVS 2017). Как утверждается в сообщении, для специалистов в области оценки IVS 2017 будут служить в качестве основного руководства на глобальном уровне, так как они направлены на совершенствование последовательности оценочных процедур, повышение прозрачности оценки и, как следствие, доверия к ее результатам, что является ключевым индикатором при принятии инвестиционных решений, а также подготовке финансовой отчетности.

 

 

IVSC-launches-new-global-standards-for-valuation-profession

 

 

Робота над IVS 2017 велася у форматі широких громадських обговорень, що тривали протягом квітня-жовтня 2016 року. За цей час до початкової редакції проекту стандартів було висловлено та прийнято до уваги цілу низку коментарів та зауважень від зацікавлених сторін – як окремих фахівців і вчених, так і професійних оціночних організацій. У грудні 2016 року кінцевий варіант проекту IVS 2017 вже був доступний на сайті у двох редакціях – IVS 2017 Pre-publication Draft та IVS 2017 Redline version. Запуск офіційної редакції IVS 2017 є фінальним кроком IVSC на шляху впровадження міжнародних стандартів оцінки в глобальній фінансовій системі, направленим на благо ринків капіталу та громадських інтересів. На виконання численних прохань зацікавлених сторін, зокрема великих бухгалтерських фірм, остання версія стандартів характеризується більшою глибинністю (деталізацією) у порівнянні зі стандартами зразка 2009, 2011, 2013 і 2015 років.

 

Під час офіційної презентації Голова IVSC Девід Твіді (David Tweedie) сказав: «IVS 2017 втілюють у собі найкращі традиції IVSC щодо розробки оціночних стандартів високої якості… Оцінка як матеріальних, так і нематеріальних активів, відіграє на сьогоднішній день істотну роль на фінансових ринках та ринках нерухомості – а отже, і у глобальній економіці. IVS 2017 будуть відігравати важливу роль в поліпшенні оціночних практик і дозволять домогтися більшої ефективності на ринках капіталу».

 

У свою чергу генеральний директор IVSC Нік Телбот (Nick Talbot) подякував численним організаціям-членам IVSC та іншим зацікавленим сторонам за їх внесок у поліпшення стандартів, зазначивши, зокрема, наступне: «Випуск IVS 2017 відповідає стратегічній меті організації, а їх прийняття дозволить підвищити прозорість оцінки та довіру до її результатів в інтересах бізнесу та громадськості».

 

Для офіційних членів IVSC електронну версію IVS 2017 буде розіслано безкоштовно. Для спонсорів, які надають фінансову допомогу IVSC у розмірі від $25000 і більше, вже найближчим часом буде забезпечено вільний доступ до сервісу IVSonline, який окрім IVS 2017 включає в себе ще цілу низку галузевих документів.

 

Примірник IVS 2017 у роздрукованому вигляді можна замовити за ціною £80 вже починаючи з середи (18.01.2017). Як зазначають у IVSC, хоча заявлена вартість і є достатньо високою, це всеодно дешевше, аніж купувати окремо IVS 2013 та всі пов’язані з ними Технічні інформаційні документи (Technical Information Papers, TIPs), оскільки відповідні частини TIPs відтепер включені безпосередньо в IVS 2017 (Hard copies of IVS 2017).

 

Нагадаємо, що згідно офіційної інформації станом на 2017 рік єдиним представником від України у складі Міжнародної ради по стандартах оцінки (IVSC) є Федерація оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності (Federation of Appraisers of Business and Intellectual Property), яка має статус інституційного члена організації (Institutional Members).

 

По матеріалах: The International Valuation Standards Council (IVSC)