МЕНЮ
ПЕРСПЕКТИВА
КУРС ВАЛЮТ
ОПРОС
КОНТАКТЫ
PDF Печать E-mail

МЕТОДИКА ОЦЕНКИ АКТИВОВ ПРОБЛЕМНОГО ИЛИ НЕПЛАТЕЖЕСПОСОБНОГО БАНКА

 

25 февраля 2017 года

 

Фонд гарантирования вкладов физических лиц (ФГВФЛ) опубликовал разработанную собственными силами внутреннюю Методику оценки активов банка, отнесенного к категории проблемных или неплатежеспособных. Документ, определяющий порядок оценки активов, в том числе и прав требования по кредитам, вступил в силу после официальной регистрации в Министерстве юстиции и официального опубликования. По словам пресс-службы ФГВФЛ, это очередной шаг Фонда в рамках обеспечения политики максимальной прозрачности и открытости процесса реализации активов неплатежеспособных банков.

 

 

The-method-of-asset-valuation-problem-or-insolvent-bank

 

 

Розроблена Фондом гарантування вкладів фізичних осіб Методика оцінки активів банку, віднесеного до категорії проблемних або неплатоспроможних, затверджена рішенням виконавчої дирекції ФГВФО від 08.12.2016 за №2707 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 18.01.2017 за №66/29934, набула чинності. За словами прес-служби ФГВФО, це черговий крок Фонду у рамках забезпечення політики максимальної прозорості та відкритості процесу реалізації активів неплатоспроможних банків.

 

Оцінка активів за цією Методикою здійснюється для банків, віднесених до категорії проблемних або неплатоспроможних. Результати її застосування мають здебільшого довідковий характер та застосовуються для порівняння зі звітами про незалежну оцінку майна, підготовленими суб’єктами оціночної діяльності.

 

У Методиці, зокрема, перелічено чинники, які впливають на визначення вартості банківських активів, а також наведено конкретні формули, що використовуються Фондом для розрахунку. Загальну концепцію остаточної редакції внутрішньої методики ФГВФО було презентовано 09.02.2017 під час прес-клубу на тему «Продаж активів: головні завдання та виклики на 2017 рік», участь у якому взяли директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін та директор департаменту консолідованого продажу та управління активами Юлія Берещенко.

 

«Фонд гарантування, як і обіцяв, оприлюднює свою внутрішню методику оцінки активів. Ми зацікавлені у тому, щоб суспільство, і у першу чергу кредитори неплатоспроможних банків, розуміли ті процеси, які відбуваються у Фонді у сфері реалізації активів. Своєю Методикою ми пояснюємо, чому той чи інший актив був оцінений у певну суму. Утім це – наш внутрішній документ. У той же час ми чекаємо, що Фонд державного майна України нарешті затвердить свою методику оцінки банківських активів, яка стане обов’язковою для використання всіма ліцензованими суб’єктами оціночної діяльності. Ще рік тому ми звернулися до них із цим проханням», – сказала Юлія Берещенко, директор департаменту консолідованого продажу та управління активами ФГВФО.